Eşya Depolama

Eşya Depolama

Günümüzde pek çok insan yeni bir ev arama arayışını girdiğinde, evdeki depolama alanlarının eşyaları için yeterli olup olmadığı konusunda araştırmada bulunmamaktadır. Çoğu zaman çocukların okuluna yakın olması, merkezi bir konumda olması, ulaşım araçlarının, hastanelerin, alışveriş merkezlerinin yakınında olması gibi kriterler daha öncelikli olarak tutulurken, ev, ofis ya da kişisel eşyaların depolanması açısından yeterli bir büyüklüğe ve yere sahip olup olmadığı ilk etapta pek de göz önünde bulundurulmamaktadır. Eşya depolama için evin belli bir kısmı kullanılmaya başlarken, bir süre sonrasında yerleştirilemeyen eşyalar ayak altında kalmakta ve sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Bu durum gerek ev eşyaları, gerekse ofis eşyaları olsun hemen hemen her türlü eşya ve yaşam alanı için geçerli bir durumdur. Çok sık kullanılmayan ve evde fazla olan eşyalar yaşam alanlarını daraltmakta ve çözüm arayışı içine girilmektedir. Genellikle çatı katı, bodrum, kiler, ardiye ve bu gibi alanlar yapılarda eşya depolama konusunda tercih edilirken, bu durum da yaşam alanlarını genişletmek konusunda fayda sağlamamaktadır. Üstelik su baskını, yangın, deprem, nem rutubet ve bunun gibi daha pek çok açıdan güvenli olmayışı da bu türden depolama alanlarının dejavantajları arasında yer almaktadır.

Profesyonel firmalar tarafından sunulan eşya depolama hizmetleri son yıllarda bir hayli popüler hale gelmiştir. Ağırlıklı olarak Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde sıklıkla tercih edilen profesyonel eşya depolama hizmetleri, yaşam alanlarında muhafaza edilemeyen eşyaların güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan bir hizmettir. Üstelik maliyet bakımından da oldukça uygun olmasıyla dikkat çekmektedir.

Firmamız tarafından da sunulan ve gerek ev eşyası, gerekse iş yerinde kullanılamayan eşyaların muhafaza edilmesi için gerekli bir alan tercih edilerek uzun süre saklanması sağlanan bu hizmette, eşyalar için birçok güvenlik önlemi alınmaktadır. Firmamız bünyesindeki depolama alanları çoğu zaman 24 saat boyunca kayıtta olan özel güvenlik kameraları ile donatılmakta, eşyalar adresten teslim alınarak bu alanlarda saklanmaktadır. Ayrıca müşterinin talebi doğrultusunda istediği süre zarfı içerisinde güvenli bir şekilde depolanan eşyalar, yine müşterinin istediği tarihte adresine teslim edilebilmektedir. Üstelik müşterinin eşyalarına dilediği zaman ulaşabilmesi için de depo anahtarı müşteriye teslim edilmektedir.

Eşya depolama olarak faaliyet gösteren firmamız, müşterilerinin memnuniyeti ve eşyaların güvenliği açısından bir hayli hassas bir politika izlemektedir. Eşyalara en az müşterisi kadar değer veren firmamız, eşyaların depolandığı süre zarfı içerisinde güvenli olabilmesi ve bırakıldığı gibi bulunabilmesi için personelinden tüm teknik ekipmanına kadar her türlü donanıma sahip bir şekilde hizmet sunulmaktadır.

Eşya Depolama Olarak Alınan Hizmetlerin Avantajları Nelerdir?

 • Ev ya da ofis eşyalarının depolanması açısından yüzde 100 güvenli bir yöntemdir.
 • 7/24 güvenlik kamerası ve hızlı alarm sistemi ile korunmaktadır.
 • Ahşap depolama alanlarından ziyade konteyner depolama alanları tercih edilmektedir.
 • Eşyalar sigorta güvencesi ile garanti altına alınmaktadır.
 • Eşyalar için özel paketleme hizmetleri sunulmaktadır.
 • Ödeme kolaylığı sunulmaktadır.
 • Piyasadaki en uygun nakliye ve en profesyonel depolama imkanları sunulmaktadır.
 • Yeterli bir alan üzerinden güvenlikli depolama alanları kullanılmaktadır.

Bazen evlerde ya da çeşitli yaşam alanlarındaki eşyalar maddi ya da manevi anlamda oldukça değerli olabilmektedir. Bu denli kıymetli olan kişisel eşyaların evde muhafaza edilmesi de güçleşebilmektedir. Bu gibi durumlarla kıymetli kişisel eşyaların güvenli bir şekilde muhafaza edilebilmesi için özel depolama alanı hizmetleri sunulmakta ve böylelikle müşterilerin çok daha rahat ve konforlu bir yaşam imkanı elde etmesine yardımcı olunmaktadır. Ofis eşyaları, kıymetli kişisel eşyalar, antikalar, ev eşyaları ve daha nicesi özel kiralık depolama alanlarında muhafaza edilebilmektedir. Üstelik eşya sahipleri eşya depolama firmaları arasında ihtiyacına ve beklentilerine uygun bir firmanın tercihinde bulunarak eşya depolama ihtiyacını kolaylıkla giderebilmektedir.

Eşya Depolama Nedir?

Eşya depolama işlemi, ev, ofis ya da pek çok farklı türden kıymetli kişisel eşyaların özel alanlarda güvenli bir şekilde saklanması, muhafaza edilmesi üzerine sunulan bir hizmettir. Profesyonel bir depolama hizmeti olarak da ifade edilebilen eşya depolama, genel olarak bir ev ya da depo arayışından farklı bir süreç olarak gelişmektedir. Bunun nedeni ise depolanacak olan eşyaların yüzde 100 güvenli bir firma tarafından korunması gerektiği ve tüm güvenlik tedbirlerinin olması gerektiğidir.

Ev depolama işlemlerin eşyaların titizlikle paketlenmesi, araca yüklenerek depolama alanına getirilmesi ve müşterinin talep ettiği sürece herhangi bir zarar görmeden muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Bu hizmetler kapsamında eşyalar talep edilen adresten belirlenen gün ve saatte teslim alınmakta ve yine belirlenen gün ve saatte talep edilen adrese teslim edilmektedir. Depolama alanının anahtarı eşya sahibine teslim edilmekte ve gerektiğinde kendisinin eşyasına ulaşabilmesi sağlanmaktadır.

Eşya Depolama Kapsamında Hangi Eşyalar Depolanabilir?

Eşya depolama hizmetleri kapsamında her türlü ev ya da ofis mobilyası ile kişisel eşyaların muhafaza edilebilmesi mümkündür. Evde ya da ofiste fazlalık olan koltuklar, dolaplar, mevsimlik spor malzemeleri, piyano, antika eşyalar, önemli evraklar, tekstil malzemeleri, fuar ve stant eşyaları, kütüphane ve kitaplık malzemeleri, banka ve hastane eşyaları, kişisel mevsimlik kıyafetler ya da nadiren kullanılan elektrikli eşyalar dahi bu gibi alanlarda güvenli bir şekilde depolanabilmektedir. Bu gibi profesyonel bir depolama hizmeti alındığında eşyaların herhangi bir hasar görmesi, kaybolması ya da bu türden bir olumsuzluk yaşanması söz konusu olmamaktadır. Üstelik eşyalar sigorta güvencesi altında olmakta ve bu şekilde garanti sunulmaktadır.

Öte yandan eşya depolama kapsamında zanaat ve hobi eşyalarının da depolanabilmesi mümkün olurken, sıvı ve akışkan olmayan her türlü eşyanın muhafazası bu gibi alanlarda gerçekleştirilebilmektedir.

Eşya Depolama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde bu alanda hizmet vermekte olan pek çok eşya depolama firmaları bulabilmek mümkündür. Bu firmalar arasında bir tercihte bulunurken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Eşya sahiplerinin bu durumda öncelikli olarak firmanın geçmişini ve referanslarını kontrol etmesi gerekmektedir. Şimdiye kadar gerçekleştirdiği hizmetler ve referans firmanın güvenilir olup olmadığı ortaya çıkaracaktır. Ayrıca hizmet öncesinde eşya sahiplerine güvence sağlayabilen, eşyalar için sigorta hizmetleri sunan, eşya depolama süreçlerini uygun bir şekilde tamamlayan ve tam donanımlı güvenlik sistemlerine sahip olan firmaların tercih edilmesi de önemlidir.

Tercih edilecek olan eşya depolama firmasında depolama alanları da oldukça önemli olurken, bu gibi alanların korunaklı, güvenlik kameralı, havadar, geniş, ferah, haşerelerin ulaşamayacağı, temiz ve güvenli alanlar olmasına da dikkat edilmelidir.

Eşya Depolama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilen eşya depolama işlemlerinde öncelikli olarak bir ekspertiz gönderilmekte ve eşyaların sigorta değeri tespit edilmektedir. Bu işlem sayesinde eşyaların nasıl paketleneceği ve nasıl muhafaza edilmesi gerektiği de planlanabilmektedir. Depolama işleminin bir gün öncesinde eşyalar için ön paketleme gerçekleştirilmekte ve planlanan tarihte de adresten alınarak depolama alanına transfer edilmektedir. Bu şekilde müşteriye özel tahsis edilen depolama alanına yerleştirilerek güvenli bir şekilde muhafazası sağlanmaktadır.

Firmamız bünyesinde sunulan eşya depolama hizmetleri yalnızca bireysel müşterilere özel olmazken, kurumsal firmalar ve kamu kuruluşları için de sunulabilmektedir. Dolayısıyla kullanılmayan ve yaşam alanında fazlalık olarak görülen ya da değerli eşyaların güvenli bir yerde kalmasını isteyen herkes bu hizmetlerden faydalanabilmektedir.

1 Comment

 1. Yusuf Tekgül dedi ki:

  İlgili bir firma söz kendilerine teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir